FLyFOTO

 

Využití letecké fotografie

Letecká fotografie nachází využití v podstatě kdekoli tam, kde najde využití jakákoli jiná fotografie větších objektů. Má však své výhody, kterými předčí fotografii zhotovenou ze země a v některých případech je jedinou možností, jak zobrazit těžko přístupná místa, nebo velké komplexy.

Letecká fotografie vždy nabídne neobvyklý pohled, který zaujme už tím, že divák má jen malou šanci, spatřit tímto způsobem svět na vlastní oči. Přesto nabízí naprosto srozumitelné zobrazení i složitých komplexů jediným obrázkem. 

Letecká fotografie nachází využití v reklamě právě pro svoji neobvyklost a schopnost zaujmout na první pohled. Na firemních propagačních materiálech vždy zaujme celkový pohled na továrnu nebo stavbu. Stavební firmy, prezentující se svým dílem najdou právě v letecké fotografii nejlepší způsob zobrazení. Zobrazit jiným způsobem např. dálniční křižovatku je v podstatě nemožné.

Letecké fotografie jsou obzvlátě oblíbené u realitních kanceláří. Letecký pohled nejlépe zobrazí i rozsáhlé nemovitosti, včetně pozemků a návaznosti okolí. Taková fotografie pak lépe zaujme v konkurenci s ostatní nabídkou. Často přímo do fotografie zakreslujeme katastrální mapu, či plochy pozemků.

Letecká fotografie slouží jako podklad pro územní plánování a projektování staveb. Projektantům a architektům nabízí dokonalý přehled o místě stavby a naopak vizualizace budoucí stavby v letecké fotografii je spolu s fyzickým modelem tím nejsrozumitelnějím způsobem prezentace.

Letecká fotografie nabízí pro města a obce ideální způsob vlastní prezentace. Díky tomu že dokážeme nabídnout nejen celkový pohled, ale i detaily jednotlivých staveb, jsou naše fotografie používány na pohlednicích, v kalendářích nebo internetových prezentacích.

Letecká fotografie neslouží ale jen reklamě. Díky cenám tak nízkým, jak se nám je podařilo stanovit, není problém nechat si vyfotografafot třeba jen svůj dům čistě pro vlastní potěšení. 

Specifika letecké fotografie:

Problémem při objednávce letecké fotografie může být termín dodání. Více než kdekoli jinde je zde limitujícím faktorem počasí. Lety nelze provádět za silného nárazového větru ani omezené viditelnosti. Fotografie pořízená za špatného počasí ztrácí na kvalitě s výškou ze které je pořízena. Fotografie snímané z několika kilometrové výšky vyžadují jasné počasí s dobrou dohledností, které bohužel nebývá časté. Přesto, že jsme schopni v případě dobrého počasí dodat fotografie do 24 hodin, nečekejte s objednávkou na poslední chvíli. V případě nepřízně počasí můžete čekat i několik týdnů za

 

(c) FLyFOTO 2002